Rijksmap

RijksmapMinisterie van Sociale Zaken en WerkgelegenheidNederlandse Arbeidsinspectie › rapport

Opsporingsdienst van de Nederlandse Arbeidsinspectie. Jaarverslag 2023

2024-05 · Rijksinspecties en andere toezichthouders: Nederlandse Arbeidsinspectie · standaard Rijkstoezicht · Toezicht & onderzoek

Open het rapport bij de bron Toon dit rapport in de interactieve Rijksmap

Waar gaat dit rapport over?

Officiële omschrijving

Het jaarverslag over 2023 beschrijft de activiteiten en resultaten van de Opsporingsdienst van de Nederlandse Arbeidsinspectie.

Risicothema's

Fraude, omkoping en criminele uitbuitingBedrijfscontinuïteit en operationele weerbaarheidPersoneel, diversiteit en behoud van talent

Waarom deze indeling: Het hele verslag gaat over strafrechtelijk onderzoek naar fraude en criminele uitbuiting: arbeidsuitbuiting, uitkerings- en subsidiefraude, misbruik van de coronasteunregeling NOW en zorgfraude. Knelpunten in de strafrechtketen, oplopende voorraden en doorlooptijden zetten de afhandeling van zaken onder druk. De uitbreiding met 75 fte en de opleiding van veel nieuwe rechercheurs vormden in 2023 een grote personele opgave.

Toegekend met een AI-model (Opus 5) op basis van de zestien thema's van Risk in Focus; niet door mensen gevalideerd. Om de labels beter te onderbouwen gaan we ze gefaseerd herbeoordelen met een tweede, onafhankelijk model van een andere aanbieder (OpenAI naast Anthropic); vanwege tokenlimieten gebeurt dat stapsgewijs. Ziet u een fout? Laat het weten.

Waar hoort dit rapport bij?

Ministerie
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
Organisatieonderdeel
Nederlandse Arbeidsinspectie
Bron
Rijksinspecties en andere toezichthouders: Nederlandse Arbeidsinspectie
Toegepaste standaard
Rijkstoezicht
Datum
2024-05 (alleen de maand is bekend)

Bronnen

Het rapport zelf
originele publicatie
Omschrijving
officiële omschrijving, overgenomen van de publicatiepagina
Risicolabels
toegekend met een AI-model (Opus 5) volgens de zestien thema's van Risk in Focus (ECIIA), niet door mensen gevalideerd
Indeling bij een onderdeel
rapportreview van de Rijksmap, op basis van de organisatie die in het rapport wordt genoemd
Bijgewerkt
augustus 2026

Andere rapporten over Nederlandse Arbeidsinspectie

Alle openbaar bekende rapporten over Nederlandse Arbeidsinspectie